Radyo akustik ses yalıtımı; yayın yaparken başka seslerin sizi rahatsız etmemek için yapılır. Radyo odaları profesyonel çalışma ortamları arasındadır. Bu ortamda yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlar canlı olarak yapıldığı zaman dış ortam seslerinin mekana girmemesi dinleyiciye kaliteli yayın yapabilmek adına önemlidir. Bunun için ses yalıtım önemlidir.

radyo-akustik-yalıtımı

Radyo Akustik Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Radyo odalarında dış ortam seslerinin yayınlara olumsuz etki etmemesi için radyo akustik ses yalıtımı yapılmaktadır. Ses kesici özellikteki malzemeleri doğru seçimi ve iyi uygulanması ile bu sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Radyo odalarında önemli olan başka bir konu ise akustik kalitenin yüksek olmasıdır. Yankılanma gibi bir sorun var ise akustik özellikte sünger yada paneller ile giderilir. Seslerin daha kaliteli ve net duyumu sağlanır.

radio-acoustik-sound1
kabin-radyo-akustigi
radyo odası se izolasyonu

Radyo Duvar Kaplama

Akustik sünger, kumaş kaplı panel, ses izolasyonu için bariyerli süngerler ve daha fazlası duvar kaplamalarında kullanılır.

radyo odası akustik ses yalıtımı

Radyo Zemin Kaplama

Zeminde oluşan darbe ve topuk seslerini engellemek için karo halı vb. ses yalıtım döşemeleri kullanılır.

radyo akustik ses yalıtımı

Radyo Tavan Kaplama

Duvar ve zemin gibi tavanda da akustik düzenleme ve ses izolasyon işlemi gerekebilir bunun için pek çok ürünümüz mevcuttur.

Radyo Akustik Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Radyo odası yayınlarda dinleyiciye aktarılan sesler daha kaliteli algılanır. Yankı yalıtımı ve akustik kaliteyi artırma işlemi için çeşitli ürünler mevcuttur.  Mekanlarınıza uygun standart yüksek performanslı yada dekoratif renkli ürünleri seçerek güzel bir görünüm oluşturup sorunları giderebilirsiniz. Radyo Akustik Ses Yalıtımı m2 fiyatları için proje ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.