Akustik perde, dışarıdan gelen gürültüyü odanın içindeki yankıyı bastırmak için kolay ve ucuz bir çözüm gibi görünebilir. Gürültü azaltıcı pencere perdeleri olarak sonsuz bir rahatlama vaat ederler. Soru şu ki, gerçekten etkili mi?

Sunduğumuz Hizmetler;

 • Üretim
 • Toptan ve Perakende Satış
 • Akustik Danışmanlık ve Ölçüm
 • Akustik Uygulama
 • Akustik Projelendirme

akustik perde

akustik perde sistemleri

Akustik Perde Özellikleri

 • Genişlik : İstenilen genişlikte yapılabilir.
 • Yükseklik : İstenilen genişlikte yapılabilir.
 • Kalınlık : Katman sayısına göre değişiklik gösterir.
 • Katman : Akustik perdeler 2 katmandan oluşur. Ses yalıtımlı perdelerde katman sayısı artmaktadır.
 • Yüzey : Kullanılması istenen kumaşa göre farklılık gösterir. Keçe veya kadife akustik kumaş tercih edilir.
 • Renk : Renk kartelasından renkleri inceleyebilirsiniz.

Akustik Perde Avantajları Nelerdir?

Akustik perdeler için “ses geçirmez” terimini kullanılsa da, gerçeklerden bu kadar uzak olamazdı. Gerçek şu ki, bir odanın altyapısını fiziksel olarak değiştirmeden bir odayı ses geçirmez hale getirmek neredeyse imkansız. Çoğu kayıt stüdyosu, %100 ses geçirmez bir oda elde etmek için “oda içinde oda” tekniği olarak bilinen yöntemi kullanır.

Bu sert gerçeğe rağmen, akustik perdeler hala odanıza değer katabilir! Odanız dışarıdan gelen seslerden etkilenecek olsa da içeride yankılanan sesleri keserek odanızın daha az yankılanmasını sağlayabilirsiniz.

akustik perde nasıl uygulanır

Akustik Yalıtım Perdesi Kullanım Alanları

Eğlence mekânları, eğitim tesisleri, çok amaçlı salonlar, müzik kayıt odaları, ofisler, kafeler, toplantı odaları, evlerde ve otellerde kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanlarında dışarıdan gelecek her türlü gürültü ve ses kirliliğinin istenmediği, aynı zamanda perdenin kullanılacağı alandaki sesinde dışarıya çıkmasını önlemek için sizlere iyi bir ses yalıtımı ve akustik uygulama sunmaktadır.

Başta tiyatro sahneleri olmak üzere kalabalığa hizmet veren alanlarda sıklıkla tercih edilen ses emici akustik perde sistemleri aynı zamanda panel ve konferans düzenlenen özel salonlarda da kullanım hacmine sahip olmaktadır. Konser sahnelerinde de sıklıkla tercih edilen bu sistemler, özel ölçüler alınarak da üretilebiliyor. Bunun dışında showroomlar ve televizyon stüdyolarında da tercih edilen perdeler, ses emme özellikleri sayesinde tam anlamıyla bir kullanım konforu hizmetini vaat eder.

Akustik Perde Temizliği Nasıl Olmalı ?

Sadece kuru temizleme yapılabilen, kesinlikle yıkama yapılmaması gereken perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdeleri, normal perde görümünde ve her mekâna uygulanabilir özelliktedir. Mekân dekorasyonuna göre istenilen rengi seçme özelliği vardır. Normal kornişlerde, rüstiklerde, Japon perde raylarında da rahatlıkla uygulanabilmekte ve dekoratif perde olarak da kullanılabilmektedir. Bu konuda uzman kişinin yapacağı keşif sonucu doğru malzemeyi iyi tespit etmesine dayılı daha iyi sonuç vermektedir. Firmamızdan ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.