Ortak duvar ses yalıtımı, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır. Komşu duvarınızdan sizin dairenize geçen seslerin kesilmesini istiyorsanız bu durumda ses yalıtım uygulaması yapılması gerekli olacaktır.

Sunduğumuz hizmetler ;

  • Akustik Projelendirme ve Tasarım
  • Uygulama
  • Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri Toptan ve Perakende Satışı
ortak duvar ses yalıtımı

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ortak duvar ses yalıtımı uygulaması yaparken, dikkat etmeniz gereken nokta en iyi sonucu verecek olan sadece gerçekten kalıcı donanımlardır.

Dairenizin tamamen ses geçirmezliğini sağlayabilmesi için duvarlarda inşaat sonrası için katmanlı işlemler yapılmalıdır. Eğer inşaat aşamasındaysa bunun için duvarda kullanılan inşaat malzemeleriyle beraber bariyerli süngerpan, ses yalıtım bariyerleri, taş yünü gibi bütçenize uygun malzeme tercihi yapabilirsiniz.

Ses geçirmezlik yönteminizi seçerken akılda tutulması gereken en önemli şey, daha geçici düzeltmelerin kalıcı yöntemlerle aynı türde gürültü engelleme kalitesini vermeyeceğidir.

Duvar Akustik Ses Yalıtımı Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Ses yalıtımından çok akustik düzenlemelerde duvarda yapılan uygulamalardan birisidir. Duvarda akustik düzenleme işlemi yapmak için pek çok malzeme kullanılır. Hatta sadece akustik yalıtım için değil duvardaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için bile bazı malzemeleri firmamız tarafınca projelerinizde değerlendirmeniz için sağlamaktayız.

Örnek bazı satış ve uygulamasını yaptığımız malzemeler ;

  • Akustik Sünger
  • Akustik Keçe Paneller
  • Akustik Ahşap Panel
  • Kumaş Kaplı Panel

Ortak Duvar Ses Yalıtımı m² Fiyatları

Ortak duvar ses yalıtımı uygulamalarında malzemelerinin fiyatları, tavanın yapısı, işçilik, ekstra yapılması gereken işlemler vs fiyatları etkileyen durumlardır. Projenize özel uygulama ve malzeme fiyat teklifi almak için iletişim formumuzu doldurabilir alanınızla ilgili detaylı bilgileri bize iletirseniz bu konuda sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.

ortak duvar ses yalıtımında bariyer kullanımı