Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, binaların iç alanlarında oldukça çok sık kullanılan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölme duvarlar  çeşitli boyda alçıpan panellerinin metal veya ahşap konstrüksiyon üzerine vidalanması ile uygulanır.

alçıpan bölme duvarı ses yalıtımı
bölme duvarı alçıpan ses yalıtımı
bölme duvarı ses yalıtımı
alçıpan bölme duvarı ses izolasyon malzemeleri
alçıpan bölme duvar ses yalıtım malzeme fiyatı

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Uygulamada ilk önce karkas geçecek noktalara strip çekilir, ardından duvar boyutuna ve bina yapısına uygun karkaslar monte edilir. Karkas üzerine 3mm veya 6mm ses bantları geçirilir. Daha sonrasında sünger yerleştirilir hava boşluğu bırakmak için ve izolasyon oranını arttırmak için tekrar karkas montelenir. Akustik alçıpanlarda karkaslara monte edildikten sonra iki tarafa da ses bariyerleri yapıştırılır. Yapıştırmak için solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılır.

Son olarak izolasyon işlemi için tekrar alçıpanları monte edip izolasyon işlemini sonlandırıyoruz. Tüm bu işlemi anahtar teslim olarak da sonlandırabiliriz. Bunun için istenirse boya istenirse duvar kağıdı kaplama hizmetimiz mümkündür.

alçıpan bölme duvarı akustik ses yalıtımı
alçıpan bölme duvarı ses izolasyon malzemeleri

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Ses yalıtım işlemi yapılırken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta sesin geçmemesidir. Bunun için metal konstrüksiyonların içinde ve dış yüzeyine alçıpan arasında ses izolasyon malzemeleri kullanılmalıdır. Bölme duvarlar istenen ses kesim oranına göre tek karkas veya çift karkas olarak yapılmaktadır.

alçıpan bölme duvar ses izolasyonu
alçıpan bölme duvar ses izolasyon malzeme fiyatı
alçıpan bölme duvar malzemeleri
alçıpan bölme duvarı ses izolasyon malzeme fiyatı