Şap altı ses yalıtımı, ortamdaki titreşim ve gürültüleri izole ederek komşu tavanından sızıp alt komşulara verilebilecek olan rahatsızlığın önüne geçmektedir. Ev, ofis ve şirketlerde kullanılan zemin ses yalıtım türlerinden olan,  şap altı ses yalıtımı sayesinde, çeşitli darbelerde dolayı meydana gelen titreşimler, şaptan döşemeye veya duvarlara iletilmediğinden dolayı, yüksek bir ses yalıtım koruması sağlamaktadır. Şap altı ses yalıtım; seramik, parke, fayans, ahşap gibi dekorasyon malzemelerinin altına kullanıldığında, odadaki gürültüyü engelleyerek ses yalıtımını sağlamaktadır. Şap altı çeşitlerinden olan kauçuk modeli ise, titreşimleri emerek darbelerin sesinin en aza indirgemesinde faydalıdır.

şap altı ses yalıtımı
şap altı ses yalıtım malzemeleri
şap altı titreşim yalıtımı
lap altı titreşim sönümleyici
şap altı akustik ses izolasyonu

Şap Altı Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Özellikle ister ev ortamı olsun ister şirket ortamı olsun mekanda bulunan eşyaların yükünün yaratacağı hasarı da engelleyen şap altı yöntemi hem ses izolasyonu sağlarken hem de dayanıklılık sağlamaktadır. Mantar, kauçuk gibi çok fazla çeşidi olan şap altı ses yalıtım ile zemin ses yalıtımında kullanılan malzemeler aynıdır. Parke yani zemin ses yalıtımında kullanılan şap altı ses yalıtım ürünleri ile maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

şap alı akustik ses yalıtımı
şap altı ses izolasyon malzemeleri

Şap Altı Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Spor salonlarındaki oluşan basıncı da emerek hem ısı kaybını engelleyerek hem sesi yani gürültüyü sınırlandırarak hem de dayanıklılık sağlayan şap altı ses yalıtımının faydaları bununla sınırlı değildir. X olarak, Parkenin yada zeminin altına şap atıldıktan sonra parke altına ekstradan ses yalıtımı sağlayan bir malzeme olan yine mantar granüllü kauçuk yumurta profilli 6 mm kalınlığı ile yerleştirilmesini ve mutlaka parke veya laminant uygulamasının yapılmasını öneriyoruz.

şap altı ses izolasyonu