Araç ses yalıtımı; arabada istenmeyen sesleri motor sesi , müzik veya dışardan gelen sesleri engellemek için yapılır. Ses yalıtım ile ilgili pek çok merak edilen konu var. Bizler de sizlerin merak ettiği araba ses yalıtımı konusunda detaylı bilgiyi yazımızda sizlere aktaracağız.

Aracın Hangi Bölgelerinde Ses Yalıtımı Yapılabilir ?

  1. Ön ve arka çamurluklar
  2. Ön Kaput
  3. Kapılar
  4. Araç Tavanı
  5. Araç zemini
  6. Bagaj kapağı ve yedek lastik yuvası (stepne)

araç ses yalıtımı malzemeleri

[ux_products columns=”1″]

ONLİNE SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ.

Araç ses yalıtımı nasıl yapılır? Nereden başlamalısınız? Araç ses yalıtımı malzemeleri nelerdir?

Sizlerden gelen yoğun talep sonrası araçlarındaki istenmeyen seslerin yalıtımı için firmamıza gelen istekler ile ülkemizde ve dünyada kullanılan malzemeleri-yöntemleri harmanlayarak sizlere bu konuda yapabileceklerinizi anlatmak istedik.

Ses yalıtımı binalarda çok daha fazla dikkat çekmesine rağmen diğer bir konfor alanı araçlarda da bu durum maalesef çok farklı değil. Üst segment bir araç kullanıyorsanız ve model yılı 10 yıldan daha eski değil ise nispeten aracınızda ses yalıtımı yapılmış demektir. Peki 10 yıldan eski araçlar, orta ve alt segment araçlar ile eski veya yeni model ticari araç sahipleri araçlarındaki konforu nasıl arttıracaklar.

Araç Ses Yalıtımı Malzemeleri

dizel motor ses yalıtımı nasıl yapılır

araç ses yalıtımı nasıl yapılır

oto ses yalıtım malzemeleri fiyatları

Araç Ses Yalıtımını Nasıl Yapıyoruz ?

Araçlarda ses yalıtım malzemesi kullanımı konfor oranının üst düzey çıkarılması için yapılan çalışmalarca günden güne artmaktadır. Satışını yapmış olduğumuz kendinden yapışkanlı folyo kaplı kauçuk süngerler, epdm ses bariyeri, yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri ve pvc kauçuk tabanlı halılar ihtiyaçlarınızı yüksek oranda sağlamaktadır. Yapışkanlı ürünler ekstra uygulama kolaylığı sağladığı için ekstra uygulama maliyeti gerektirmez.

Araç ses yalıtımı sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Ciddi performans sağlayacak güçlü sesleri engellemek için farklı malzemeler ile duvar, tavan ve zemine ses izolasyonu uygulamaları hizmeti de vermekteyiz.

araç duvar kaplama

Araç Kapı Yalıtımı

Kauçuk sünger ısıyı engellemek ve kışın ısıyı korumak ve basınca duyarlı yapışkan destekli akustik köpük ile birleştirildiğinde, ikisi en iyi kombinasyonu sunmaktadır.

araç ses izolasyon malzemeleri

Araç Zemin Yalıtımı

Tabanı pvc kauçuk ile kaplanan halılar otomobil minibüs otobüs tarzı araçlarda paspas olarak kullanılır. Bu sayede aracın tabanından gelen sesler minimize edilmiş olur.

araç tavan kaplama

Araç Kaput Yalıtımı

Araç ses yalıtımını yaparken tavana hem ısıyı korumak için hem de ses yalıtımı sağlamak için folyolu kendinden yapışkanlı kauçuk sünger; güçlendirilmiş alüminyum folyo yüze sahiptir.

Araç Ses Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Araç ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko, yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır. Araç ses yalıtımı arabanın motor sesi ve müzik ses gibi rahatsız edici sesleri engeller.

Oto ses yalıtımı 

Araç ses yalıtımı malzemelerimizi ithal ederek ve üretim yaparak bu alanda çeşitliliği arttırma çabası içindeyiz. Elimizde bulunan ürünler ile stoklarımıza yeni girecek ürünler içinde bu sayfadaki yazımıza zamanla eklemeler yapacağız.

Araç ses yalıtımı malzemelerimizi n11 sayfamızdan satın alabilir kargo avantajlarından yararlanabilirsiniz. Eğer herhangi bir şubemize yakınsanız dilersiniz ürünü birebir inceleyerek satın alımını gerçekleştirebilirsiniz.

araç ses izolasyon malzemeleri fiyatları
araç ses yalıtım malzeme fiyatları
araç akustik ses düzenlemeleri