Akustik tavan panelleri, birçok farklı renk, içerik ve tasarıma sahiptir. Çoğu tavan panelleri , akustik çözüm sağlayan gürültünün azaltılmasına yardımcı olmak için mineral yün ve akustik süngerlerden yapılmıştır.

Bu akustik paneller, bir alandaki ses emilimi, gürültülü azaltımı ve yankıları önlemeye yardımcı olur. Bunlar, sesin duvardan duvara ve zeminden tavana sıçradığı sert zemin döşemeli odalarda harika çalışır. Tavan döşemelerinde fiberglas dahil olmak üzere başka malzemeler de mevcuttur.

akustik tavan panelleri

Mutfak aletleri uğulduyor, gençler müzik çalıyor, diğer odadaki televizyon açık – ah gürültü! Nefret ettiğimiz bir şey varsa, o da dikkat dağıtıcı, zihin uyuşturan gürültüdür.

Kumaş Kaplı Akustik Tavan Panelleri

Akustik Baffle

Tavanda dikey olarak sarkıtılan yüzeyi keçe ve diğer akustik kumaşlar ile kaplanan akustik panellerdir.

Akustik Yüzer Tavan Paneli

Akustik tavan panelleri üçgen, altıgen, daire, taş vb modellerde üretimini yaptığımız ürünlerdir.

Acrux Akustik Ledli Tavan Paneli

Tavanda ışıklandırma sistemi ile birlikte kullanılan iç yüzeyi sünger, taşyünü ve camyünü dolgulu paneller.

Tavanlarda Akustik Düzenleme

Ev sinemaları, medya veya oyun odaları veya gürültünün sorun olduğu herhangi bir oda için, akustik tavan panelleri sesi emmeye ve yankıyı azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda yankının azalması sayesinde sesin bitişik odalara gitmesini engellemeye ” yardımcı olur “.

akustik yüzer tavan paneli modelleri

NRC ve CAC Derecelendirmeleri
Akustik tavan panellerinde performansı değerlendirirken, iki genel derecelendirmeye başvurmak gerekiyor: Gürültü Azaltma Katsayısı (NRC) ve Tavan Zayıflatma Sınıfı (CAC). NRC, bir tavan panelinin ne kadar ses emeceğini söyleyerek odadaki gürültüyü azaltır . CAC, panelin verimliliğini havadan ses iletimi için bir engel olarak değerlendirir. Bu , bitişik odalara ne kadar ses gittiği anlamına gelir . Derecelendirme ne kadar yüksekse, tavan gürültü kontrolünde o kadar iyidir.