Malatya Pütürge ses yalıtımı nasıl yapılır ? Sesi kaynağından kesmezseniz fazla maliyete neden olacaktır. Örnek verecek olursak; üst kattan gelen sesi engellemek için üst katın zemininde uygulaması yapılması gerekir ancak çoğu kişi tavanında izolasyon yaptırmak istemektedir. Tavanda ses yalıtımı yapıldığında sizden üst kata giden sesler engellenir ve üst kattan gelen sadece konuşma seslerinin önüne bir miktar geçilebilir. Bu da sadece konuşma sesleri gibi ses olaylarıdır.

Titreşimli sesleri tavandan kesemezsiniz. Bu yüzden sesi kaynağından kesmek en doğrusudur. Ortak duvarlarda da bu aynı şekildedir. Malatya Akçadağ ses yalıtımı firması olarak evinizde, iş yerinizde, stüdyolarda, sinema salonlarında, hastanelerde, kütüphanelerde, ses kayıt odalarında ve daha birçok ses maruz kalmış ortamlarda ses yalıtımı yaparak sizlere huzurlu mekanlar kazandırmaktayız. Malatya Akçadağ ses yalıtımı fiyat bilgisi için firmamız ile görüşerek uygulamaya göre fiyat teklifi alınız.

Malatya Pütürge ses izolasyonu nasıl yapılır ? Ses izolasyonu malzemeleri ve süngerleri ile ses kesimi sağlanmaktadır. Duvar, tavan, zemin veya kapıdan giren sesleri bu malzemeler ile engellemekteyiz. Akustik ses izolasyonu dediğimiz uygulamalar akustik ses yalıtım malzemeleri ile yapılmaktadır. Ses izolasyonu malzemesi nedir ? Malatya Akçadağ ses izolasyonu malzemeleri epdm ses bariyeri, ses yalıtım bandı, akustik ses izolasyonlu kapı, evapan ısı ve ses izolasyon malzemesi, akustik ses geçirmez kabin odaları, parke altı mantarlı kauçuk levha, şap altı kauçuk levha, zemin akustik pvc tabanlı halı vb. malzemelerdir. Ses izolasyonu fiyat aralığı ne kadardır ? M2 sine ve kullanılan ses yalıtım malzemesi teknik özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir.

Malatya Pütürge ses yalıtım süngeri ses geçişlerini ve yankıyı engellemek adına kullanılan akustik yalıtım malzemeleridir. Süngerpan, bariyerli sünger, epdm bariyerli yanmaz akustik sünger, bariyerli melamin süngerler yüksek ses frekanslarının olduğu ortamlarda etkili ses izolasyonu sağlayabilecek malzemelerdir. Süngerpan akustik malzeme olmadığı için üzerine dekoratif ses yalıtım malzemeleri veya alçıpan kaplanmaktadır.

Diğer bariyerli akustik süngerleri birçok alanda kullanabilirsiniz. Malatya Akçadağ ses yalıtım süngeri uygulaması için kendinden yapışkanlı sünger veya rapid 800 yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Yapıştırıcıyı sprey tabanca veya rulo fırçası ile malzemenin uygulanacağı alana sürüp süngeri yapıştırabilirsiniz. Alanın kuru ve temiz olmasıyla daha uzun kullanım sağlanır. Kendinden yapışkanlı ses yalıtım malzemelerini yapışkanın kağıdını çıkarıp istediğiniz alana uygulayabilirsiniz.

Malatya Pütürge ses yalıtımı süngeri çeşitlerinden dekoratif olanlarda mevcuttur. Malatya Pütürge akustik sünger modelleri düz ve farklı formlarda farklı modellerde bulunmaktadır. Piramit, yumurta, special ve labirent yüzey formlarıyla mekanınıza hava katabilirsiniz. Basotect melamin sünger çeşitlerinden de istediğiniz modelde ürün bulmanız mümkün.

Yoğunluğu daha düşük ve stüdyo ses kayıt odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilen akustik süngerler; vicoustic flexi sünger, zigzag sünger, piramit panel, kesik piramit sünger, tekno touch sünger, bass küpü ve basstrap süngerdir. Malatya Akçadağ akustik sünger firması olarak üretim, satış ve uygulama yapmaktayız. Malatya Akçadağ akustik sünger uygulaması için kendinden yapışkanlı akustik sünger ve rapid 800 yapıştırıcı kullanmaktayız. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak kolaylıkla uygulamanızı yapabilirsiniz.

Malatya Pütürge akustik panel modelleri; ara bölücü akustik paravan, akustik baffle, yüzer tavan panelleri, akustik masa seperatörü, kumaş kaplı duvar ve tavan paneli, kanopi asma tavan paneli, 3d duvar paneli yüzeylerinde kumaş kaplı ve içerisinde cam yünü bulunan malzemelerdir. Genellikle 2 ve 4 mm kalınlıklarda üretimimiz mevcuttur ancak özel imalatla farklı kalınlıklarda da akustik panel elde edebiliriz. Bir diğer Malatya Akçadağ akustik panel modelimiz ahşap pan ürünlerimizdir. Çimento ve kavak ağacı liflerinin karıştırılması ile elde edilir. Bunlar 50x50cm, 100x100cm, 60x60cm, 60x120cm gibi boyutlarda ve 25mm ve 50mm kalınlıklarında üretilir. Akustik ses yalıtımı uygulamalarında duvar ve tavanda uygulanır. Farklı kalınlık ve modellerde üretilebildiği için akustik tasarım sağlanabilir. Malatya Akçadağ akustik panel uygulamaları askı aparatı, montaj elemanı ve rapid 800 yapıştırıcı kullanılarak yapılır.