Ordu Çatalpınarses yalıtımı firması olarak sesin kaynağında gerekli tedbirleri alıyor ve size %90’a varan oranla ses kesim garantisi sunuyoruz. Duvar ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı ve akustik ses yalıtımı uygulamaları için özel olarak kendi üretimimiz olan kaliteli ve ucuz ses yalıtım malzemesi kullanıyoruz. Ses izolasyonu ve yalıtımı ses geçişlerini engellemek için yapılan uygulamalardır.

Ses yalıtımı nasıl yapılır ? Ses yalıtımı için ilk önce sesin kaynağı belirlenmeli ve ona göre malzeme seçimi yapılmalıdır. Çoğunlukla duvar ve katlar arasında yayılan ses dalgalarından dolayı yaşanan şikayetler için kullandığımız malzeme süngerpandır. 150 yoğunluk 5cm kalınlığı 100x100cm ebatlarında üretimini,satışını ve uygulamasını yaptığımız süngerpanı yapıştırıcı ile bölgeye uyguluyor ardından malzeme kalınlığı kadar hava boşluğu bırakmak adına galvaniz karkas montajı yapıyoruz.

Yüzeyi kaplamak adına 1cm kalınlığında alçıpan ardından epdm bariyer ve tekrar alçıpan kaplanarak işlem sonlandırılır. Bu uygulama tavan ve duvarlarda genel olarak yapılır ancak her ses şikayetinde aynı ürünler kullanılmaz. Zeminde alt kata giden sesleri engelleyerek komşularınızdan gelen şikayetleri önlemek adına; parke kullanıyorsanız parke altına özel düşük oranda ısı yalıtımı da sağlayan mantarlı kauçuk levha ve beraberinde bariyer, süngerpan kullanmaktayız. Halı kullanmak istiyorsanız bu malzemelerin üzerine parke yerine pvc tabanlı akustik renkli halıda tercih edebilirsiniz.

Ordu Çatalpınar akustik sünger ürünleri yanmaz ve yanıcı olarak elimizde bulunmaktadır. Yanmaz piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, special sünger ve düz sünger siyah olanlar ve bunların beyaz ve gri renk seçenekleri için basotect melamin süngeri kullanabilirsiniz.

Ordu Çatalpınarakustik sünger seçenekleri içinde yanmaz olması önemli değil dekoratif olsun istiyorsanız dekoratif renkli sünger olarak kadife kaplı tekno touch sünger, zigzag sünger panel, kesik piramit sünger, bass küpü ve bass trap akustik ses yalıtım uygulamaları için ideal malzemelerdir. Ordu Akkuş akustik sünger fiyatları malzemenin cinsine ve teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Ordu Çatalpınar akustik kumaş panel kaplama malzemeleri ile de daha akustik ortamlar elde edebilirsiniz. Bu malzemeler; kumaş kaplı duvar ve tavan paneli (orfe,velum,solo),3d (3 boyutlu) duvar paneli, acrux ledli tavan paneli, akustik ortam bölücü paravan, masa bölücü masa seperatörü, akustik baffle, yüzer tavan paneli ve kanopi asma tavan panelleridir. İçerisinde cam yünü ve dış katmanı olarak ses emici akustik renkli kumaş kullanılır. Uzun süre kullanıma dayanıklıdır. Farklı montaj ve uygulama çeşitleri mevcuttur. Yapıştırma, asma aparatları ve montaj elemanları gerekebilir. Ordu Akkuş akustik panel fiyatları malzemenin cinsine ve teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Ordu Çatalpınarses izolasyon malzemeleri epdm ses bariyeri, ses izolasyon yalıtım bandı, akustik kapı, pvc tabanlı akustik halı, karo halı, yalıtımlı akustik kabin (vokal kabini, jeneratör kabini), mantarlı kauçuk levha ve kauçuk levhadır. Bunlar diğer akustik malzemeler ile desteklenerek kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Ordu Akkuş ses izolasyon malzemeleri fiyatları malzemenin cinsine ve teknik özelliklerine göre değişmektedir.

Ordu Çatalpınarses yalıtım süngeri bariyerli yanmaz akustik sünger, bariyerli melamin sünger, bariyerli süngerpan ve ses kesici süngerpan malzemesidir. Bunlar yüksek ses desibellerine etki eden ses yalıtım ürünleridir. Ordu Akkuş ses yalıtım süngeri fiyatları malzemenin cinsine ve teknik özelliklerine göre değişmektedir.