lamine parke - mineflo fiyatları

Ses Yalıtım Faydaları Nelerdir?

 

Akustik yalıtım, ısı yalıtımına benzer şekilde çalışır. Aslında, akustik yalıtım vatkalarının ayrıca termal faydaları vardır ve normal yalıtım vatkalarının bazı ses emici özellikleri vardır. Akustik yalıtım, ses dalgalarını emerek yan odaya geçmelerini az ya da çok engeller. Çünkü ses yalıtımı , ses dalgaları emer, da örneğin bir ofis, kütüphane ya da kafe olarak (eko) kapalı bir alanda deneyimli yankı miktarını azaltmak için bir çözelti olarak kullanılmaktadır. Akustik yalıtım, ısı yalıtımından daha yoğundur ve evin dış ve iç duvarlarına monte edilebilir.

Akustik yalıtım örtüleri, tipik olarak, duvarlar sıva ile kaplanmadan önce ahşap kirişler arasına monte edilir. Bu nedenle, akustik yalıtımı kurmak için en uygun zaman , evin yapım aşamasında veya tadilat sırasında olduğu zamandır .

Pek çok insan, yeni evde oturduktan ve tüm gürültü “kirliliğine” maruz kaldıktan sonra, herhangi bir ses yalıtımı yaptırmamaktan veya yeterince döşememekten pişmanlık duyar. Yalıtım keçeleri, standart ahşap kirişler arasına güzel bir şekilde oturacak şekilde yapıldıkları için montajı oldukça kolaydır. Bu kadar meyilli olanlar için harika bir DIY projesidir ancak alternatif olarak profesyonelce kurulabilir.

Odadaki yankı miktarını azaltmak için bitmiş duvara akustik paneller takılabilir. İç mekanın geri kalanına uyacak şekilde özelleştirilebilen bir tasarım öğesiyle bazı harika seçenekler üretir. Bunlar Akustik ortam yaratmak için stratejik olarak duvarlara ve tavanlara yerleştirilebilir. Bu, odanın ana işlevine bağlı olarak değişecektir.

Örneğin bir kütüphanede, çok sessiz bir alan olması gerektiği için sesin çoğunu emmek ideal olacaktır. Öte yandan, bir kafe, müşterilerin yemeklerinde kolayca sohbet edebilmeleri için biraz akustik yönetime ihtiyaç duyar, ancak belirli bir miktarda gürültü, mekana hayat katar. Çoğu yalıtım üreticisi, bir dizi akustik yalıtım keçesi üretir.

Uygulamaları İçin Kullanılan Ürünler

Duvar ve Tavanda Kullanılabilecekler : Akustik Kumaş Kaplı Panel – Akustik Keçe Panel Akustik Ahşap Panel – Basotect Melamin Sünger – Akustik Yanmaz Sünger

Tavanda : Akustik Canopy Yüzer Tavan Paneli – Akustik Baffle – Akustik Asma Tavan Panelleri

Zeminde : Akustik Karo Halı – Akustik Kauçuk Tabanlı Halı – Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri,

Mekan İçinde : Akustik Ofis Kabini – Akustik Telefon Kabini – Akustik Toplantı Kabini – Akustik Paravan, Akustik Masa Seperatörü

Ses İzolasyonu İçin Kullanılan Ürünler

Duvar ve Tavan Uygulamalarında : Ses Kesici Süngerpan® – Bariyerli Süngerpan® – Bondex Sünger – Evapan – Bariyerli Bondex Sünger® – Tecsound Bariyer – Epdm Ağır Ses Bariyeri

Zeminde : Mantar Şilte – Kauçuk Levha – Mantarlı Kauçuk