lamine parke - mineflo fiyatları

Ses Yalıtım Malzemesi Nedir ve Nerede Kullanılır?

Yüksek kaliteye sahip olan ses yalıtım malzemeleri birçok alanda kullanılmaktadır. Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminde ses emici malzemeleri ile uygulanır. “Akustik ürünlerin profesyonel üretim ve geliştirme olup, ses yalıtım uygulamalarının çıkan gürültüye odaklanmaktadır. ” Ses yalıtımı, tüm mekanların sağlam, kalın ve emici malzemelerle kaplanması esasına dayanmaktadır. “

 

Yapılacak olan uygulama öncesinde alanın mimari yapısı, ses yalıtımında gözden kaçırılmaması gereken püf noktaları incelemekle başlar. Çıkarılan mimari detaylar, ses yalıtımı için izolasyon malzemeleri ve uygulama biçimini ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Malzeme seçimi; Ses yalıtımında kullanılması için birden çok malzeme üretimi günümüzde de devam etmektedir.

Kullanım Alanları

İnşaat uygulamalarında duvarlarda kullanılan derz çaprazlarının yetersizliği de ses yalıtımının bozulmasına neden olmaktadır. Duvarlarda kullanılan süngerpan, bondex sünger ve epdm ağır ses bariyeri gibi malzemelerin duvarlarda dört tarafının kaplanması ses iletimini engeller. Çift duvar uygulamasında yalıtım malzemesi kullanılarak duvarlar arasındaki boşlukların tamamen doldurulması ve boşluğun giderilmesi sesin iletilmesine ve yalıtımın bozulmasına neden olur. Ses yalıtımı da titreşim özelliğine sahip olduğundan boşlukları dolduran malzemeler titreşimin iletilmemesine neden olur.

Tavan ses yalıtımı, iki tür gürültüyü azaltmak için tasarlanmıştır: darbe gürültüsü ve hava kaynaklı gürültü. Çarpma gürültüsünün, üstünüzdeki dairede zeminde sürüklenen ayak sesleri veya bir sandalye gibi bir ses olduğunu söylüyorsa ve yapının içinden geçerek size doğru yankılanıyor. Havadan yayılan gürültü, ses veya müzik gibi şeyler dinlediğimizde gürültü içindeki açık alanlarda hareket ederek dalgalar halinde hareket eder.  

Akustik zemin ses yalıtımı, komşu alanlar arasındaki ses transferini keserek, gürültünün bina sakinleri üzerindeki etkisini önemli ölçüde azaltır. Aynı mülkte birbirinden ayrı dairelerin veya ofislerin zemin, birinci kat veya ara katlarına  kurularak daha konforlu bir yaşam veya çalışma ortamı yaratır.

Uygulamalarımız;

Ofis Ses Yalıtımı – Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı – Toplantı Salonu Ses Yalıtımı – Emar Odası Ses Yalıtımı – Cafe Restaurant Ses Yalıtımı – konferans Salonu Ses Yalıtımı – Spor salonu Ses Yalıtımı – Disco & Bar Ses Yalıtımı – Hastane Odası Ses Yalıtımı – Odaoloji Odası Ses Yalıtımı – Fitness Salonu Ses Yalıtımı – Karaoke Odası Ses Yalıtımı – Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı – Müzik Odası Ses Yalıtımı – Enstrüman Odası Ses Yalıtımı – Gitar Odası Ses Yalıtımı – Keman Odası Ses Yalıtımı – Piyano Odası Ses Yalıtımı – Vocal Odası Ses Yalıtımı – Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı – Radyo Odası Ses Yalıtımı – Reji Odası Ses Yalıtımı – Bateri Odası Ses Yalıtımı

Sinema Salonu ses yalıtımı – Tiyatro Salonu ses yalıtımı – Basketbol ses yalıtımı – Opera Salonu ses yalıtımı – Açık Ofis ses yalıtımı – Kütüphane ses yalıtımı – Konser Salonu – Amfi Odası ses yalıtımı – Oditoryum ses yalıtımı – Kongre Salonu ve bütün alanlarda ses yalıtım hizmeti verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir