Akustik panel nedir ? Mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının sert yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren dekoratif ses yalıtım panelleridir. Akustik paneller asma tavan, kumaş kaplı, polyester keçe felt, ahşap ve stüdyo panelleri olmak üzere 5 ayrı gruba ayrılır

AKUSTİK PANEL MODELLERİ

akustik paneller

Kumaş Kaplı Duvar Panelleri

Duvarlarınıza uygulayabileceğiniz dekoratif, renkli ve model seçeneği olan yankı, ses karışıklığı, eko gibi problemleri gidermede akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerdendir.

kumaş kaplı akustik duvar paneli fiyatları

Kumaş Kaplı Panel

Kumaş kaplı panel yüzeyinde kullanılan kumaş ve içeriğindeki malzemeler sebebiyle uzun süreli kullanıma dayanıklı akustik panellerdir. İstenildiği boyutta, kalınlıkta ve renkte üretim yapmaktayız..

3d akustik kumaş kaplı duvar paneli

3D Kumaş Kaplı Akustik Panel

Sizlere daha iyi tasarımlar sunmak adına panelleri 3 boyutlu hale getiriyoruz ! Kolay uygulama yöntemleri sayesinde duvar ve tavanda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

dijital baskılı akustik kumaş kaplı panel

Dijital Baskılı Kumaş Kaplı Panel

Evinizde, iş yerinizde, hobi odanızda ve daha bir çok alanda tablo olarak da kullanabileceğiniz beğendiğiniz görsellerin veya aile fotoğraflarınızın panelde olduğunu hayal edin !

Ara Bölücü Akustik Paneller

Gürültünün yoğun olduğu mekanlarda, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratif görüntüye sahip ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar ve akustik paneller, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır. Bulunduğu mekanda görüntü ve ses ayrımına yardımcı olur.

Akustik paravan, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır.

Masa seperatörü, çağrı merkezi ve ofislerin vazgeçilmez ürünü haline geldi. İçinde bulunan ses yalıtım sistemi ile birlikte iki masa arasında ses geçişini engelleyen akustik panellerdir.

Kumaş Kaplı Akustik Tavan Panelleri

Akustik tavan panelleri tavana özel askı aparatları ile monte edilip mekan içindeki uğultuyu sönümleyen panel çeşitleridir. Ayrıca yeni çıkardığımız model sayesinde tavanınızın yüksekliği alçak ise ve mevcutta t24 sistemi varsa içinde de yine kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz.

Akustik Baffle

Akustik baffle, dikey bir şekilde tavanda askı aparatları ile konumlandırılan panel çeşididir.

Canopy Akustik Yüzer Tavan Paneli

Yüzer tavan panelleri yatay bir şekilde uygulanıp daire üçgen altıgen gibi modellerde üretilebilir.

Akustik Keçe Paneller

Piyasadaki en çevre dostu akustik işlemlerden biri olan yeni nesil akustik işlemdir. Polyester PET’den oluşur, geri dönüştürülür ve geri dönüştürülebilir ve aynı zamanda mükemmel akustik performans sunar.

Akustik Ahşap Paneller

Ahşap akustik duvar panelleri, yutucu ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap akustik panellerdir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan ahşap akustik panellere sahip olabilirsiniz. Ahşap akustik paneller MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.

Ahşap Delikli Akustik Panel

Ahşap panellerin çeşitlerinden bir tanesi de delikli modelidir. Şık tasarımı ve dekoratif görünümüyle mekanlarda muazzam bir görüntü oluşturabilirsiniz. Yankı yansıtıcı bu akustik paneller, mekanlarda yankılanma gibi sorunları ortadan kaldırır.

Akustik Asma Tavan Sistemleri

Akustik asma tavan, akustik tavan plakalarından ve bir ızgara sisteminden yapılmıştır. Bazı insanlar bunu bir döşeme tipi tavan ürünü olarak adlandırır. Bu sistem dayanıklıdır, çok yönlüdür ve nispeten düşük bir maliyete sahiptir. Dahası, bu karolar yapıya herhangi bir zarar vermeden çıkarılabilir, bu da tavanın üzerinde bulunan elektrik ve HVAC sistemlerini korumanıza olanak tanır. Bu tip tavan, çok sayıda kurumsal ve ticari projede kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan bir seçenektir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda stil vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Akustik Panel Nedir?

Akustik panel, ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilen ses yalıtımı panelleridir. Kimi modeli yansıtıcı olarak görev alırken kimi modeli de yutucu olabilir. Özellikle üst katmanı kumaş kaplı panelleri, mekanı dekoratif ve şık hale getirmektedir. Yüksek yoğunluklu taş yünü levhadan yapılma iç yapı ise yangın dayanımı ve ses yalıtımı özellikleri barındırmaktadır.

Akustik panellerin kullanım amacı nedir?

Tavan ve duvar kaplama panelleri ses yalıtımı işlemi yani ses geçişlerinin önlenmesi işlemi sonrasında son katmanda kullanılıp mekanda akustik düzenleme sağlarlar. Seperatör ve paravan gibi mekan içinde masa üzerinde kullanılan ürünler sese daha yakından müdahale ederek havadaki ses dalgalarını absorbe eder bu sayede ses karmaşasının önüne geçilmiş olur.

Akustik Panel Nerelerde Kullanılır ?

Akustik yalıtım panelleri, ev dekorasyonu, sosyal aktivite ve iş alanları için kullanılabilen türde ürünlerdir. Sesin kalitesinin arttırılmak istendiği sinema salonları, tiyatro salonları, konferans salonları, toplantı odaları ya da sinema seti kurulmuş evin küçük bir odası akustik panel kullanım alanları içerisinde sayılabilir.

Akustik Panel Fiyatları Nelerdir ?

Akustik panel fiyatı ürünün modeline, kalınlığına, ebadına, kullanılan kumaş dokusuna, rengine, delik sayısına ve daha bir çok detaya göre değişeceği için kullanmak istediğiniz panel detayını bize iletmeniz durumunda fiyat konusunda sizlere daha iyi yardımcı olabiliriz.