İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN NUMARAYA TIKLAYINIZ.

Call Center Ses Yalıtımı

HomeCall Center Ses Yalıtımı

Call Center’lar çağrı merkezlerine göre daha fazla kişinin çalıştığı bir çalışma yeridir. Call centerlarda telefonla müşterilere destek verilir. Burada önemli olan şey personel sayısı fazla olmasıdır.

Personellerinin hepsinin aynı anda müşteriyle konuştuğunu düşünürsek personellerin sesleri birbirine karışabilir. Bu karışıklığı önlemek için Call Center’larda ses yalıtımı yaptırmak gereklidir. Bu ortamlarda kullanılacak ses yalıtım malzemeleri dekoratif ve ortamın akustiğini sağlar.

Call Center’larda ortam akustiğini en mümkün olacak şekilde düşürebilmek için ses yalıtım malzemesi kullanılması gerekir. Call centerları dış ortamdan izole edilmiş bir mekan yaratılması şarttır.

Ses yalıtımı yapılması firmanın yararına olacaktır. Hem personeller rahat ve huzurlu bir ortamda müşterilere destek verebilir. Hemde ortamı sesten arındırmak personellerin verimini arttırır.

Ofis bölme sistemiyle (seperatör ve paravan) çalışanların yeri ayrılsada ortama gelen dış sesler en az seviyeye düşürülür ve rahatlıkla anlam kargaşası olmadan müşteriye destek vermeye devam edebilirler.

Call Center’larda ses yalıtımı yapılırken ortamın akustiği ve ses yalıtımı için tekno touch süngerleri tercih edebilirsiniz. Tekno touch süngerler ortamdaki sesleri emme performansı yüksek ve dekoratif bir üründür. Göz yormaz ve ortama güzel bir hava katar.

Call Center’larda hiç bir firma sesi %100 kesemez. Ancak bu sesleri minumuma indirebiliriz. Call Centarlarda kullanılacak ses yalıtım malzemesi olarak seperatör, paravan, kumaş paneller, süngerler ve tavan baffle kullanabilirsiniz.

Öncelikle konusunda uzman kişilerce yapılması gereken çağrı merkezi ses yalıtımı mekanın durumuna veya çalışan kişinin sayısına göre yapılacak keşfin ardından doğru bir sistemle uygulanması yapılacak en ideal ses yalıtım sisteminin başında gelecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]