Gaziantep Araban Akustik Ses Yalıtımı Ürünleri Hizmetleri

Araban Akustik Ses yalıtımı bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır. Rahatsız edici seslerin insanların yaşantılarına olumsuz etki etmemesi adına yapılan bir uygulamadır. Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla ses yalıtımı önemlidir. Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda okul, yurt, konut, otel, iş yeri vb. Yoğun ses temposunun olduğu alanlar (jeneratör, kalorifer, hidrofor, asansör dairesi gibi) ses izolasyon uygulamaları yapılması gereken alanlardandır.  Ses yalıtımı bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır.

gaziantep nurdağı akustik ses yalıtımı malzemeleri

Gaziantep Araban Akustik Ses Yalıtımı Süngeri

Araban Akustik ses yalıtım süngerleri yüksek frekanstaki sesleri kesmek için değil de daha çok mekân içerisindeki yankıyı keserek oluşan gürültüyü engellemektir. Akustik Sünger ses yalıtımında kullanılan akustik yalıtım süngeri olarak bilinir. Akustik sünger mükemmel derecede akustik sağlar, ses yutum değerlerinin yüksek fiyatının uygun olması diğer yüksek maliyetli akustik ürünlere nazaran tercih edilmektedir. Akustik süngerler ses yalıtımı ve akustik ses düzenlemeleri için kullanılan yanmaz I. sınıf ISO belgeli ürünlerdir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Genellikle konferans odası ses izolasyonu, evde sinema odası ses yalıtımı (home cinema),sinema yapımı, call center (çağrı merkezi),müzik odası ses yalıtımı, piyano odası ses izolasyonu, dj kabini Araban akustik ses yalıtımı, sahne sistemleri, chiller ses yalıtımı, açık hava ses izolasyonu, makine dairesi ses yalıtımı,  kompresör dairesi ses izolasyonu, jeneratör dairesi ses yalıtımı, klima odası ses yalıtımı, tekne ses yalıtımı, yatlarda ses izolasyonu, hidrofor dairesi ses yalıtımı, kreş ses izolasyonu, ofis ses yalıtımı, ev ses izolasyonu, tavan ses yalıtımı, duvar ses izolasyonu, zemin ses yalıtımı için tercih edilirler.

gaziantep yanmaz akustik sünger malzemeleri fiyatları

Gaziantep Araban Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri

Zemin ses yalıtımı yapılacak olan mekâna göre uygulama farklılık gösterebilir. Hava boşluğu bırakmak gereken durumlarda yükseltilmiş zemin döşeme yapılır. Evde yapılan uygulamalarda genellikle parke altı olduğu için yükseltme yapılmaz uygun yalıtım malzemeleri uygulanılır. Gürültü odaklı şikayetlerinden biriside zeminde oluşan titreşimli seslerdir. Bu sorunun çözümlenmesi için zeminde parke veya şap altında ses yalıtım ürünleri ile titreşim ve gürültü odaklı alt kata giden seslere çözüm bulunmaktadır. Tavan ve duvarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri gibi zeminde de bu sorunu çözebilecek kalite belgeli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

gaziantep zemin ses yalıtımı malzemeleri fiyatları

Gaziantep Araban Akustik Panel Malzemeleri

Bu modeller Gaziantep Araban Akustik Ses Yalıtımı için son derece önemli bir üründür. Özellikle kumaş ile kaplanmış modelleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Bilindiği gibi bu modeller ses yalıtımını kesmektedir.  Böylelikle istenilen düzeylerde elde edilecek olan bu modeller de kısa tanımlar ve çeşitleri de hazırlanmaktadır. Akustik panel kaplama, daha çok dekoratif şıklığın bozulmasının istenmediği alanlarda kullanılır. Zengin renk seçenekleri ve yanmazlık özelliğine sahip olunması hedeflenen bu uygulama ile yaşam alanlarına yeni bir renk ve hoş dekoratifler sunulur.  Sinema, tiyatro, konferans salonu, kültür merkezleri, müzik odası, ev sineması vs. gibi alanlarda kullanılır.

gaziantep akustik panel kaplama malzemeleri fiyatları

Gaziantep Araban Akustik Ses Yalıtımı Malzemeleri

Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminlerde yapılmaktadır. Bu uygulamalar için farklı ses kesici malzemeler mevcuttur. Süngerpan, Epdm ses bariyeri gibi malzemeler ile tavan ve duvarlarda, titreşim emici kauçuk ve mantarlı kauçuk gibi malzemeler ile zeminde ses yalıtımı sağlanmaktadır.

gaziantep akustik ses yalıtım malzemeleri