ses emici sünger nedir?

Ses emici süngerler yapı olarak yumuşak ve esnektir, ses engelleyici emsallerine göre daha hafiftir. Bu açık ve esnek hücre yapısı, doğal bir ses dalgası emici görevi görür ve seslerin duvarlar, zeminler ve tavanlar gibi sert yüzeylerden yansımasını önler. Bunu, mevcut ses enerjisini ısıya dönüştürerek ve ses dalgalarının odaya geri dönme yeteneğini azaltarak yapar.

Nasıl kullanıldığına bağlı olarak, bu tür bir sünger, bir odadaki akustiği de geliştirebilir. Piramit veya kama şeklinde kesilmiş ses emici sünger, ses kalitesini artıracak şekilde titreşimleri işlemek için kullanılabilir. Yaygın bir örnek, duvarlara görünür süngerler ve paneller yerleştirilerek yankının azaltıldığı bir kayıt stüdyosudur!

Ses Emici Sünger Modelleri

yanmaz akustik sünger nedir

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

vicoustic a50 sünger nasıl uygulanır

DEKORATİF AKUSTİK SÜNGER

basotect melamin sünger

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

akustik piramit sünger satın al

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

Yanmaz Akustik Sünger, yangın performans değeri ISO kalite sertifikalı, alevlenmeye karşı yüksek direnç sağlayan, mekandaki ses kalitesini maksimuma çıkaran bir ses yalıtım süngeridir. Yangına karşı risk faktörü oluşturan tüm mekanlar için pratik ve emniyetli bir çözümdür.

Yüksek miktarda alev geciktirici işlenen bu süngerler, poliüretan maddesinden üretilir. Mekanın akustiğini oluştururken güvenliğini de düşünenlerin popüler tercihi olan Yanmaz Akustik Süngerler, akustiği sağlamak adına Devamı..

dekoratif akustik süngerler

Mekanlarda ses sorunlarını çözümlemek için uygulanan Dekoratif Akustik Süngerler bunun yanında ortama güzel bir görünüm kazandırmak ve dekoratiflik sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Dekoratif süngerler çeşitli renklerde ve farklı desenlerde elde edilebilmektedir. Sesi absorbe etmek için tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır. Farklı desenleri ve renkleri ile her ortama uyum sağlarlar. Akustik süngerler renkli Devamı..

akustik sünger fiyatları
akustik basotect melamin sünger

basotect melamin süngerler

Basotect Melamin Sünger, termoset polimerden üretilmiş, yüksek ses emme kapasitesi sayesinde, titreşim ve yankıyı etkin bir şekilde önleyerek ortamdaki sesin kalitesini artıran, duvar ve tavanlara kolaylıkla uygulanabilen ses yalıtım süngeridir.

Tamamen çevre dostu ve sosyal sorumluluk bilinciyle üretilen Basotect Melamin Sünger, aynı zamanda 240°C’ye varan sıcaklığa dayanıklıdır. Basotect içeren çözümler, bileşenlerin ağırlığını azaltarak verimli enerji kullanımı ile bina ve araçlardaki Devamı..

ses emici süngerler ses yalıtımı yapar mı?

Ses Emici süngerler, ortamdaki ses dalgalarını düzenleyerek yankı ve eko oluşmasını önler ancak tek başına uygulandığında ses yalıtımı yapmaz. EPDM Ses Membranı ya da Keçeli PVC Kauçuk Ses Membranı ile lamine edildiğinde, tam yalıtım yapmamakla birlikte, ses yalıtımına katkıda bulunur.

Daha etkin bir ses yalıtımı amaçlanıyor ise, Süngerpan ve Bondex gibi yüksek ses kesici özelliği olan ses yalıtım süngerleriyle lamine edilebilir.

ses emici süngerler nasıl uygulanır?

Ses Emici Sünger yapı olarak esnek, uygulaması son derece pratiktir!

  • Ürünü uygulamak için solid yapıştırıcı, silikon ya da bali kullanabilirsiniz.
  • Uygulama öncesinde Ses Emici Sünger’in yapıştırılacağı yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunuz.
  • Tercih ettiğiniz yapıştırıcı malzemeyi yüzeye sürünüz
  • Yapıştırıcı sürdükten sonra beklemeden ürünü yüzeye yapıştırınız. Hepsi bu!

Yapıştırıcı ile uğraşmak istemiyorum, farklı bir yöntemi yok mu?’  diyorsanız kendinden yapışkanlı yanmaz akustik süngeri tercih edebilirsiniz!

  • Uygulama yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunuz
  • Akustik Sünger’in arkasındaki çift taraflı bandı çıkartınız.
  • Beklemeden ürünü hafif baskı uygulayarak monte edin ve ortamdaki akustiğin keyfini çıkarın!

Akustik Süngerler istenmeyen yankı ve titreşimi etkin bir şekilde yöneterek, mekanın ses özelliklerini iyileştirir.

Ancak sanılanın aksine ses izolasyonu sağlamaz.
Sesin mekan dışından içeri ya da içeriden dışarı girişi önlenmek isteniyorsa, akustik sünger sizin için doğru tercih değildir.

basstrap bass kapanı nedir